اسپیس بلاگ | موزیک بلاگ


در مسیر شمال پس از لذت بردن از جاده چالوس پر پیچ و خم، وقتی به شهر چالوس نزدیک می‌شویم تابلوی راهنمای شهرک توریستی نمک آبرود دیده می‌شود. این شهرک دقیقاً در ۱۲ کیلومتری جاده چالوس و در استان مازندران قرار دارد. نمک آبرود دارای جاذبه‌ها و تفریحات زیادی است، حتی تفریحات نمک آبرود است که مردم را به سمت خود می کشد. اسپیس بلاگ در این مقاله قصد دارد  پرطرفدارترین تفریحات نمک آبرود را یک به یک مورد بررسی قرار دهد پس با ما همراه شوید:

لینک های مرتبط
    جاده اسالم به خلخال ، مسیر رویایی به بهشت
    تعطیلات آخر هته با سفر به فیلبند و سنگچال
    دلایل جالب جهانگردان برای گردشگری در ایران
    آشنایی با وسایل کوهنوردی و ویژگی های آنها

وقتی نزدیک به تعطیلات آخر هفته و یا تعطیلی های رسمی می شویم، همه ما برای فرار از روزمرگی، و بدر کردن خستگی از تن به فکر مقصدی برای سفر می افتیم. همه ما در ناخودآگاه خود علاقه به طبیعت داریم و با شنیدن صدای آب و دیدن سرسبزی شیدا می شویم و گویی جانی تازه میگیریم. به همین علت است که در تعطیلات سیل عظیمی از مردم به سمت شهر های شمالی ایران از جمله رشت ، ماسوله ، نمک آبرود و غیره راهی می شوند. نمک آبرود به علت تفریحاتی که دارد همیشه شلوغ است اما شلوغی اش هم برای همه پذیرفته و جذاب است.

تفریحات نمک آبرود | تفریح نمک آبرود | قیمت تفریحات نمک آبرود | تفریحات آبی نمک آبرود

مهم‌ترین تفریحات نمک آبرود را بشناسید

تله کابین نمک آبرود

تفریحات نمک آبرود- تله کابین نمک آبرود-اسپیس بلاگ

به هر حال تا صحبت از تفریحات نمک آبرود می‌شود تله کابین به یادمان می‌آید. تله کابین نمک آبرود یکی از مشهورترین تفریحات نمک آبرود است و محال است کسی به این شهرک سفر کند اما این فضای مهیج را مورد بررسی قرار ندهد.

وقتی بر روی تله کابین سوار شدید می‌توانید رشته کوه‌های سرسبز البرز را مشاهده نمایید. این تله کابین از بین جنگل‌های این شهرک می‌گذرد و حتی در بین مراکز خرید و بازارچه‌های محلی نیز گشت و گذار می‌کند. در لیست تفریحات نمک آبرود دو تله کابین دیده می‌شود که از سال ۱۳۷۲ شروع به کار کرده است.

وقتی سوار بر تله کابین نمک آبرود می‌شوید نیاز است که دریای خزر را مورد بررسی قرار دهید. درختان این منطقه تنومند هستند و چشم انداز بسیار جذابی دارد. آخرین نرخی که برای بلیط نمک آبرود دیده شده است ۲۵ هزار تومان بوده است.

تایم در نظر گرفته شده برای این تفریح ۱۲ دقیقه است. وقتی به بالای کوه می‌رسید هوا بسیار خنک‌تر است. به شما پیشنهاد می‌کنید یک دست لباس گرمتر با خود به همراه داشته باشید. خط اول این تله کابین با ارتفاع ۹۷۰ متری اعلام شده و خط دوم آن در ارتفاع ۷۰۰ متری دیده می‌شود.

خط دوم این تله کابین به قله دیو می‌رسد. در بالای تله کابین می‌توانید از امکاناتی مانند رستوران، کافه‌های سنتی و مدرن استفاده نماید. ساعت کاری تله کابین نمک آبرود از ساعت ۸ صبح الی ۷ بعد از ظهر اعلام شده است.

تفریحات نمک آبرود در نمک آبرود | تفریحات نمک ابرود | تفریحات تله کابین نمک آبرود

پینت بال نمک آبرود

تفریحات نمک آبرود- پینت بال نمک آبرود-اسپیس بلاگ

شاید باورش کمی سخت باید اما پینت بال نمک آبرود بزرگ‌ترین پینت بال جنگلی در ایران محسوب می‌شود. افرادی که به بازی‌های گروهی علاقه مند هستند از این تفریح بسیار لذت می‌برند. پینت بال یک نوع توپ گلوله‌ای شکل است که از ژلاتین پر شده است.

در واقع داخل این توپ‌ها رنگ خوراکی وجود دارد. وقتی توپ توسط تفنگ شلیک می‌شود به هدف می‌رسد ترکیده شده و رنگ از آن خارج می‌شود. در لیست تفریحات نمک آبرود پینت بال یک گزینه بسیار مهیج است و بسیاری از افراد به آن علاقمند هستند.

مسیری که برای این بازی در نمک آبرود در نظر گرفته شده است بسیار پیچیده است و البته مسافت زیادی را نیز در بر دارد. تجهیزاتی که برای این بازی در نظر گرفته شده است بسیار مدرن بوده و لباس‌هایی ایمن به افراد داده می‌شود. هزینه یک دست بازی پینت بال در این شهرک ۳۰ هزار تومان است.

در این بازی یک وسیله مانند تفنگ به افراد داده می‌شود و بازی در وضعیت دو گروهه صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که افراد باید از ماسک و عینک‌های ایمنی استفاده نمایند. نوع طراحی فضای پینت بال در نمک آبرود بسیار دقیق است. در بین راه زمانی برای رفع خستگی داده می‌شود و افراد می‌توانند از نوشیدنی‌های خوش طعم این منطقه نیز نوش جان نمایند.

بهترین تفریحات نمک آبرود | تله کابین نمک آبرود

زیپ لاین نمک آبرود

تفریحات نمک آبرود- زیپ لاین نمک آبرود-اسپیس بلاگ

یکی دیگر از بازی‌های مهیج که در لیست تفریحات نمک آبرود قرار دارد زیپ لاین است. زیپ لاین همان بازی جالب است که فرد از کابل آویزان می‌شود و زیر پای وی خالی است. این بازی بسیار ترسناک است . کسانی که اهل ماجراجویی هستند از آن لذت خواهند بود.

اولین باری که زیپ لاین را تجربه کردم حس کردم دیگر بر نخواهم گشت حس عجیبی بود. همیشه دوست داشتم پرواز کنم و از فضای عمیق لذت ببرم. البته قبلاً نام زیپ لاین را در رشته‌های ورزشی دیده بودم. این ورزش به نوبه خود سبب تقویت نیروی جسمی می‌شود.

بلیط خریدم و فرد مربوطه به من یک طناب داد که در نگاه اول آنقدرها هم محکم به نظر نمی‌رسید به هر روی باید طناب را به طور دقیق به خود می‌بستم و در حالی که آویزان بودم روی کابل فلزی و یا تسمه‌های اسلک لاین حرکت می‌کردم. در ابتدا بسیار ترسناک بود اما وقتی به مسیرهای زیبا در دل طبیعت رسیدم حس سبک بالی بسیار دلنشینی به من دست داد.

در نمک آبرود برای رفتن از یک خط زیپ لاین به خط دیگر یک پل چوبی قرار داشت و من معلق در هوا بر روی آن بودم در نظر داشته باشید که این تجربه شگفت انگیز می‌تواند فصل جدیدی از زندگی افراد باشد. لباس و کلاه ایمنی که به من ارائه شد سبب شد کمی از نگرانی‌ام کمتر شود.

 

کارتینگ نمک آبرود

تفریحات نمک آبرود- کارتینگ نمک آبرود-اسپیس بلاگ

به هر روی اگر شما هم عشق رانندگی باشید در تفریحات نمک آبرود کارتینگ را در اولویت قرار می‌دهید. رانندگی در فضای مجزا از جاده‌های شهری یک تجربه جدید و پر از هیجان است. یکی دیگر از ویژگی‌های تفریحات نمک آبرود اجاره ماشین‌های چهار چرخ است که مسیر مشخصی نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

پیست کارتینگ برای نوجوانان و بزرگسالان طراحی شده است و زمانان نیز ۶ دقیقه در نظر گرفته می‌شود. آخرین باری که بلیط کارتینگ را خریداری کردم ۲۵ هزار تومان بود.کارتینگ نمک آبرود یک فضای ایمن است و البته دارای جاده‌های مارپیچ و بسیار عجیبی است.

وقتی پای خود را بر روی پدال گاز گذاشتم حس کردم ماشین قرار است به پرواز در آید. من در بخش کارتینگ بزرگسال رفته بودم و سرعتی که برای این بخش در نظر گرفته شده بود بسیار زیاد بود. مسیر در نظر گرفته شده بسیار عجیب و غریب بود به طوری که اگر به راهنما دقت نمی‌کردم در یافتن جاده اصلی دچار مشکل می‌شدم.

دقت نمایید که وزن هر فرد برای استفاده از کارتینگ باید نهایتاً ۸۵ کیلوگرم برای بزرگسال باشد و اگر وزن شما از این بیشتر است باید به سراغ سایر تفریحات نمک آبرود بروید.

 

سورتمه سواری نمک آبرود

تفریحات نمک آبرود- سورتمه نمک آبرود-اسپیس بلاگ

سورتمه نمک آبرود اولین سورتمه در ایران است و از بین یک جنگل بسیار طولانی و مارپیچ می‌گذرد برخی از بخش‌ها هوا تاریک و جاده باریک است و در زمان‌هایی نیز هوا بسیار روشن و عرض جاده بیشتر است. سرعتی که برای سورتمه در نظر گرفته می‌شود ۲۵ کیلومتر در ساعت است.

افرادی که علاقه مند به تفریحات پر هیجان هستند قطعاً به سراغ سورتمه می‌روند. صندلی‌ها یک نفره هستند و شما به وسیله یک کمربند دو بنده بر روی صندلی فیکس خواهید شد. بهتر است دست از سلفی گرفتن بردارید و کمی بیشتر احتیاط نمایید.

خوشبختانه هزینه‌ای که برای سورتمه سواری نیز در نظر گرفته شده است ۲۵ هزار تومان است. زمان کاری سورتمه سواری تا ۴ عصر است و پس از آن به دلیل تاریکی هوا و خطرات جنگل استفاده از این تفریح امکان پذیر نخواهد بود.

 

پل معلق نمک آبرود

تفریحات نمک آبرود- پل معلق نمک آبرود-اسپیس بلاگ

وقتی در زمان‌های قدیم به فیلم‌ها و کارتون‌ها نگاه می‌کردم از پل‌های معلق بسیار لذت می‌بردم و با خودم می‌گفتم ایم کاش من هم می‌توانستم این پل‌ها تجربه کنم. خوشبختانه پل معلق نیز در لیست تفریحات نمک آبرود قرار دارد.

وقتی سوار تله کابین می‌شوید به پل چوبی معلق می‌رسید که باید جرأت کنید و از روی آن عبور نمایید این پل ثابت نیست و مدام در حال لرزش است. هرگز حس ایمنی به شما دست نخواهد داد و برای کسانی که می‌خواهند بر ترس خود غلبه نمایند یک انتخاب بسیار جالب محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که پل معلق نمک آبرود یکی از عجیب‌ترین تفریحات نمک آبرود محسوب می‌شود.

 

سخن پایانی

اسپیس بلاگ، اپلیکیشنی است که تلاش می‌کند اطلاعات خوب و کاملی از مناطق گردشگری ایران و دنیا را ارائه دهد و در عین حال، مجهز به بخش ترجمه آنلاین است. اگر به دنبال داشتن همرای مطمئن در سفر هستید، پیشنهاد می‌کنیم این اپلیکیشن را دانلود کنید و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

 دانلود نسخه ios از سیب اپ

 دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

 دانلود مستقیم نسخه ios

 دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

 دانلود مستقیم نسخه ios

درباره : دیگر