اسپیس بلاگ | موزیک بلاگ


دومین شهر بزرگ و پایتخت ترکیه ،  آنکارا می باشد. آنکارا که شهری زیبا و آرام است، مرکز اداری و سیاسی ترکیه است و بیشتر برای مقاصد کاری انتخاب می شود اما لازم است بدانید که می تواند مقصد فوق العاده ای برای گردشگران هم باشد. تاریخچه و فرهنگ بی پایان ترکیه در بناهای تاریخی مختلف، موزه ها و جاهای دیدنی آنکارا مشاهده کرد.

لینک های مرتبط
    معروف ترین سوغات ترکیه و استانبول کدامند؟
    ترکیه را با این ۱۰ واقعیت جالب بشناسید
    از ۱۵ کلاهبرداری رایج در سفر به ترکیه چه می دانید؟
    کدام یک از راه های مهاجرت به ترکیه بهتر است؟

برخی از جاهای دیدنی آنکارا که از نظر اسپیس بلاگ در سفر به این شهر نباید بازدید از آن ها را از دست داد شامل قلعه، آرامگاه آتاتورک، مسجد کوکاتپه و موزه تمدن های آناتولی می باشند که در ادامه درباره ی آنها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید: در سفر به ترکیه و آنکارا گردشگران قطعاً از بازدید جاذبه های تاریخی و منظره های زیبایی که این شهر دارد و حتی از گشت زنی در خیابان های آنکارا و خرید از مراکز خرید آنکارا لذت خواهند برد. پیشنهاد می کنیم که در سفر خود حتما غذاهای خوشمزه ترکیه را نیز امتحان کنید.

جاهای دیدنی آنکارا | جاذبه های گردشگری آنکارا | دیدنی های آنکارا

موزه فضای باز آلتین کوی

موزه فضای باز آلتین کوی آنکارا

یکی از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی آنکارا موزه فضای باز آلتین کوی می باشد. این موزه یکی از بهترین مکان ها برای گردشگران می باشد تا با سبک زندگی روستاهای ترکیه را در طول صد سال گذشته آشنا شوند.

احساس فوق العاده ای که این مکان گردشگری به شما ارائه می دهد آن را برای گردشگران در تمام سنین به یاد ماندنی می سازد. این موزه مسجدها، خانه ها، چشمه ها و هر چیز دیگری که تداعی کننده زندگی روستایی در زمان های قدیم باشد را به معرض نمایش می گذارد.

گردشگران می توانند از فروشگاه موجود در این موزه چیزهای جالب خریداری کنند همچنین در مغازه های موجود در این موزه طعم عالی غذاهای ترکیه ای را بچشند. کارگاه های زیادی در این موزه وجود دارند که مهارت ها و جشنواره های سنتی مختلف که در طول سال در کشور ترکیه برگزار می شوند را به نمایش می گذارند.

محل های دیدنی آنکارا | مکان های دیدنی شهر آنکارا | عکس های دیدنی از آنکارا | مکان های دیدنی و تفریحی شهر آنکار

 

موزه هوانوردی آنکارا

موزه هوانوردی آنکارا

موزه نیروی هوایی آنکارا با هدف به اشتراک گذاشتن تاریخچه هواپیمایی ترکیه با گردشگران و همچنین نسل های آینده افتتاح شد. در این موزه بیش از ۷۰۰ هنر دستی، سند و عکس وجود دارند که مقامات هواپیمایی کشوری ترکیه و آژانس هواپیمایی ترکیه را در ساختمان موزه به نمایش می گذارد.

برخی از مواردی که در سالن های موزه به نمایش گذاشته شده اند شامل لباس های رسمی، گواهی نامه ها و مدال ها می باشند. سپس گردشگران به باغ موزه هدایت می شوند و در آنجا می توانند هواپیماهای اصلی را مشاهده کنند.

همچنین برج تاریخی چتر نجات که توسط مهندسان ترکی و روسی در سال ۱۹۳۷ ساخته شده است را مشاهده خواهید کرد. تجربه استفاده از چتر نجات برای تمامی افراد بالای ۱۶ سال مجاز می باشد و یکی از بهترین جنبه های تفریحی این موزه است.

منطقه کیزیلای آنکارا | پارک آبی آنکارا | بازار سنتی آنکارا | باغ وحش آنکارا

 

قلعه آنکارا یکی از برترین جاهای دیدنی آنکارا

قلعه آنکارا یکی از برترین جاهای دیدنی آنکارا

یکی دیگر از جاهای دیدنی آنکارا قلعه آنکارا می باشد. این قلعه در قرن هفتم احداث شد. صاحبان این قلعه امپراطور روم، امپراطور بیزانس و به طور کلی امپراطورهای دوره سلجوقی و عثمانی ترکیه بودند.

به تازگی گردشگران می توانند دوران اولیه قرون وسطی را در خطی درون و خطی بیرون از قلعه مشاهده کنند و همچنین برج های ساخته شده از سنگ های تراشیده شده در این قلعه به چشم می خورند. سبک معماری منحصر به فرد این قلعه سنت و فرهنگ ترکیه را نشان می دهد.

گردشگران همچنین قادر خواهند بود شاهکارهای هنری و موسیقیایی را در این منطقه مشاهده کنند. در طول ماه های تابستان کنسرت ها و جشنواره های زیادی در این قلعه برگزار می شوند، گردشگران می توانند در این کنسرت ها و جشنواره ها شرکت کنند.

جاهای دیدنی در آنکارا | دیدنی های شهر آنکارا | مکان های دیدنی آنکارا | جا های دیدنی آنکارا

 

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

این آکواریوم در یکی از بزرگ ترین فروشگاه های ترکیه قرار دارد، بازدید از آکواریوم آکوا وگا می تواند گردشگران در هر سنی را برای یک روز سرگرم کند. این آکواریوم دارای یک تونل به طول ۳۴۰ پا می باشد که با استفاده از زیستگاه طبیعی و زندگی موجودات زیر دریایی گردشگران را احاطه کرده است.

گردشگران در بازدید از این آکواریوم می توانند موضوعات مختلف از جمله نمک های دریایی و زندگی دریایی را پیگیری کنند. همچنین می توانید موجودات سمی که در رودخانه ها و اقیانوس های سراسر دنیا وجود دارند را در این آکواریوم ببینید.

دیگر بخش های آکواریوم شامل استخر، خانه خزندگان، مکان های مختلف مختص برای عکاسی، فروشگاه های خرید سوغات و یک کافه تریا برای استراحت و خوردن وعده های غذایی می باشند.

محل های دیدنی آنکارا | مکان های دیدنی شهر آنکارا | عکس های دیدنی از آنکارا | مکان های دیدنی و تفریحی شهر آنکارا

 

پارک گنچلیک یکی از جاهای دیدنی آنکارا

پارک گنچلیک یکی از جاهای دیدنی آنکارا

پارک گنچلیک یک پارک عمومی با مساحت ۶۸ هکتار می باشد که حدود ۷۵ سال پیش در سال ۱۹۴۳ احداث شده است. این پارک توسط میدان اولس احاطه شده است و در مجاورت با خانه اپرا آنکارا واقع شده است.

گردشگران در بازدید از پارک گنچلیک قادر خواهند بود یک مرکز فرهنگی را کشف کنند، همچنین تالار کنفرانس شهرداری در این پارک واقع شده است و انواع دیگر کیوسک ها که در سراسر این پارک پراکنده شده اند. علاوه بر استخر عمومی کنسرت ها و برنامه های زیادی در این پارک برگزار می شوند که گردشگران می توانند از آن لذت ببرند.

محل های دیدنی آنکارا | مکان های دیدنی شهر آنکارا | عکس های دیدنی از آنکارا | مکان های دیدنی و تفریحی شهر آنکارا

 

موزه تمدن های آناتولی

موزه تمدن های آناتولی

موزه تمدن های آناتولی که همچنین به موزه سال مشهور می باشد در سال ۱۹۹۷ احداث شده است. در این موزه مجموعه ای از نمایشگاه های باستانی به چشم می خورند که به ترتیب زمانی مرتب شده اند.

این موزه هنرهای باستانی دوره پالئولتیک تا عصر حاضر را به نمایش می گذارد. این موزه تاریخ باستانی ترکیه و آنکارا را به بازدیدکنندگان معرفی می کند.

جاهای دیدنی در آنکارا | دیدنی های شهر آنکارا | مکان های دیدنی آنکارا | جا های دیدنی آنکارا

 

قلعه نظامی حصار

قلعه نظامی حصار

قلعه نظامی حصار در نزدیکی موزه تمدن های آناتولی واقع شده است. زمان ساخت قلعه نظامی حصار به حدود سه هزار سال قبل بازمی گردد. گردشگران می توانند از طریق دریچه ساعت مانند وارد این قلعه شوند،

این قلعه همچنین به قلعه انگشتی مشهور می باشد که دارای یک ساعت بزرگ روی برج هشت ضلعی آن می باشد. دیگر بخش های قلعه نظامی حصار شامل هتل، رستوران، کافه، برج و مسجد می باشند. همچنین گردشگران در این قلعه قادر خواهند بود مناظر شگفت انگیزی از پایتخت ترکیه را مشاهده کنند.

مناطق دیدنی آنکارا | اماکن دیدنی آنکارا | جاهای دیدنی شهر آنکارا | سواحل آنکارا

 

موزه جمهوری

موزه جمهوری

یکی دیگر از جاهای دیدنی آنکارا موزه جمهوری آن می باشد. این موزه در سال ۱۹۸۱ توسط وزارت فرهنگ و موزه احداث شد. این موزه اغلب ساختمان دوم مجلس ترکیه نامیده می شود زیرا مجلس ترکیه از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۶۰ در این موزه برگزار شده است.

خود ساختمان جاذبه ای بسیار زیبا برای کشف کردن می باشد و گردشگران می توانند موارد مختلف که در این موزه نمایش داده می شوند را ببینند، عکس های تمام نخست وزیرهای سابق و رئیس جمهورهای ترکیه در این موزه نمایش داده شده اند. دیگر موارد موجود در این موزه شامل سکه ها و اسکناس ها در طول دوره جمهوری و همچنین عکس های پیشرفت ترکیه پس از به استقلال رسیدن هستند.

جاهای دیدنی آنکارا | جاذبه های گردشگری آنکارا | دیدنی های آنکارا

 

موزه هنر و مجسمه سازی ایالتی

موزه هنر و مجسمه سازی ایالتی

این موزه به هنرهای زیبا و مجسمه در آنکارا اختصاص دارد. این موزه در سال ۱۹۳۰ احداث شد. مجموعه ای غنی از هنرهای قرن نوزدهم تا عصر حاضر در این موزه برای گردشگران به نمایش درآمده است. محوطه نمایشگاه دارای نقاشی ها، مجسمه ها، سرامیک ها، عکس ها و دیگر هنرهای زیبا می باشد. کلاس ها و کارگاه هایی نیز در موزه برگزار می شوند تا هنرمندان حرفه ای در زمینه های مختلف را جذب کنند.

سخن پایانی

اسپیس بلاگ، اپلیکیشنی است که تلاش می‌کند اطلاعات خوب و کاملی از مناطق گردشگری ایران و دنیا را ارائه دهد و در عین حال، مجهز به بخش ترجمه آنلاین است. اگر به دنبال داشتن همرای مطمئن در سفر هستید، پیشنهاد می‌کنیم این اپلیکیشن را دانلود کنید و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

 دانلود نسخه ios از سیب اپ

 دانلود نسخه اندروید از کافه بازار

 دانلود مستقیم نسخه ios

 دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

 دانلود مستقیم نسخه ios

 

درباره : دیگر