اسپیس بلاگ | موزیک بلاگ


پرتغال کشوری با سواحل طولانی است و انواعی از جاهای دیدنی، به عنوان جاذبه‌های گردشگری این کشور محسوب می‌شوند. توریست‌اپ در این مقاله تلاش کرده است تا سوغات پرتغال از نوع فرهنگی این کشور را به تصویر بکشد و انواع منحصربه فردی از آنها را معرفی کند. با ما در این سفر همراه باشید.

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

کیف مدرن پرتغالی

پرتغال یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که تلاش کرده در صنعت مد پیشرفت کند و از همین‌رو، سبک و مدل‌های ویژه‌ای از پوشاک و کیف را نیز ارائه می‌کند. برای مثال، در پرتغال، با سبک‌های جدیدی از کیف‌های مجلسی و کاری روبرو خواهید شد. برای خرید این گونه اجناس به عنوان سوغاتی می‌توانید به دو فروشگاه Pelcore وCork & Co  بروید تا هدیه شیک مورد نظر خود را تهیه کنید.

سوغات پرتغال اسپیس بلاگ کیف پرتغالی

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

کیف پول پشمی

نوع دیگری از کیف‌هایی که با طرح و ماده ویژه‌ای در پرتغال تهیه می‌شوند، کیف پول‌های پشمی هستند که از لحاظ هزینه نیز می‌تواند کاملا مقرون به صرفه باشد. این کیف پول‌ها را از پشم تهیه می‌کنند و همین موضوع آنها را متفاوت از دیگر سبک‌ها و سلیقه‌ها می‌کند.

سوغات پرتغال اسپیس بلاگ کیف پول پشمی

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

صابون

شاید تعجب کنید، اما جالب است بدانید، کشور پرتغال در صنعت صابون سازی مشهور است و البته صابون‌های ساخت این کشور، از گران‌ترین و مرغوبترین کالاهای این کشور محسوب می‌شود. انواع متنوعی از آنها که با مواد اولیه متفاوتی تهیه می‌شود را می‌توانید در انواع بازارهای محلی، مراکز خرید و داروخانه‌های پرتغال بیابید.

صابون های پرتغالی یکی از سوغاتی های پرتغال

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

عطر

عطرها و ادکلن‌ها، با رایحه‌های مدهوش کننده، همواره می‌تواند هدیه هنرمندانه و پر از ذوق برای عزیزان و آشنایانتان باشد. در کشور پرتغال نیز انواع عطرهای خوشبو را با انواع رایحه‌های گل‌های معطر خواهید یافت و می‌توانید به خرید آنها برای خود و یا دیگران، فکر کنید.

عطر پرتغال از سوغات پرتغال

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

کفش های پرتغالی

کفش یکی از اصلی‌‌ترین صنایعی است که کشور پرتغال آن را به طور اختصاصی تولید می‌کند و به دیگر کشورهای اطراف صادر می‌کند. گفتنی است که برای خرید کفش‌های معمولی یا پاشنه بلند می‌توانید به بوتیک‌های Foreva Eureka Cubanas, Sapataria do Carmo e Luís Onofre و مراکز خرید پرتغال سر بزنید.

کفش های پرتغالی سوغاتی های پرتغال در اسپیس بلاگ

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

محصولات چوب پنبه‌ای

چوپ پنبه، یکی از موادی است که در پرتغال برای تهیه انواع صنایع دستی مانند زیورآلات، کارت پستال، وسایل منزل و مانند آن استفاده می‌شود. چوب پنبه به دلیل سبک بودن و کیفت مناسبی که دارد، در تهیه این صنایع استفاده می‌شود و می‌توان برای خرید انواع آنها اقدام کرد.

سوغات پرتغال و محصولات چوب پنبه ای

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

پنیر پرتغالی

احتمالا نمی‌توانید از همان روز اول که به پرتغال سفر کردید، محصولات لبنی معروف و محبوب پرتغال را تهیه کنید، اما توصیه می‌شود این محصولات را در این کشور امتحان کنید. همچنین در سفر به لیسبون، پیشنهاد می‌شود انواع پنیر گاوی، گوسفندی و یا بز یا ترکیب هر سه اینها را از فروشگاه‌های آنجا تهیه کنید.

یکی از سوغات پرتغال پنیر پرتغالی است

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

روغن زیتون مرغوب پرتغال

یکی از بهترین و مرغوب‌ترین روغن زیتون‌های دنیا را می‌توانید در کشور پرتغال بیابید. سالانه میزان زیادی از روغن زیتون دنیا، توسط این کشور تولید می‌شود و همچنین در بسیاری از غذاهای پرتغالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید نمونه‌های اصلی و مرغوب روغن زیتون را از این کشور تهیه کنید.

روغن های زیتون پرتغالی سوغات پرتغال هستند

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

کاشی

کاشی‌هایی که با مواد اولیه گوناگونی تهیه می‌شوند، یکی دیگر از سوغاتی‌های پرتغال است؛ کاشی‌هایی که در طرح‌های گوناگونی ساخته می‌شوند و می‌توانید انواع آنها را در شهر لیسبون بیابید. این اشکال می‌تواند انواعی از نمادها و زیبایی‌های پرتغال و یا خلاقیت‌های هنری باشد که هنرمندان این کشور آنها را طراحی می‌کنند.

کاشی پرتغالی از سوغات پرتغال

دانستنی‌هایی از سوغات پرتغال و لیسبون

تنقلات و شیرینی های پرتغالی

انواع منحصربه فردی از شیرینی‌ها و تنقلات را در کشور پرتغال خواهید یافت که می‌توانید در همین کشور آنها را امتحان کنید و انواعی که بیشتر از همه دوست داشتید، به عنوان سوغاتی با خود به ارمغان بیاورید. انواع ویژه تنقلات و شیرینی‌های این کشور شامل شیرینی‌های toucinho do céu، papos de anjo و barriga de freiras است.

شرینی پرتغالی یکی از سوغاتی های پرتغال

به این ترتیب، در پرتغال می‌توانید مجموعه‌ای از خوردنی‌ها، پوشیدنی‌ها و تزئینات و زیورآلات را به عنوان سوغاتی و یادگاری تهیه کنید. اگر دوستدار آشنایی بیشتر با زبان پرتغالی این کشور هستید، می‌توانید با نصب نرم‌افزار اسپیس بلاگ، با راحتی و آسودگی بیشتر، به این مهم دست یابید.

 


مقالات مرتبط

درباره : دیگر

سوئیس کشوری ثروتمند و مملو از فراوانی بوده که در مرکز قاره اروپا قرار دارد. در وهله اول شاید نام کشور سوئیس به عنوان مهاجرت آشنا نباشد اما تعداد کسانی که این کشور را برای مهاجرت و نقل مکان انتخاب می‌کنند کم نیستند. گرچه دریافت پاسپورت و اقامت سوئیس تا حدودی سخت است اما با گرفتن تابعیت شما قادر خواهید بود به ۱۵۵ کشور بدون ویزا سفر کنید. اکنون اسپیس بلاگ با تهیه این مقاله‌ای در خصوص مهاجرت به سوئیس شما را با انواع مهاجرت‌ها آشنا کرده تا راهی درست و آگاهانه برای نقل مکان به این کشور انتخاب کنید.

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

شرایط مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به این کشور یکی از رویایی‌ترین آرزوی هرکسی است. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید بدانید که شاید در وهله اول سختی‌های زیادی بکشید اما با دریافت اقامت از مزایای بسیار زیادی برخوردار خواهید بود. شما با داشتن تابعیت سوئیسی یک شهروند سوئیسی خواهید بود و به‌وسیله آن می‌توانید از خدمات درمانی رایگان، سفر بدون ویزا به کشورهای عضو شینگن ،تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی و با داشتن حساب بانک تجاری با تمام تجار جهان در ارتباط باشید. گفتنی است که این کشور بیشتر آماده‌ی پذیرش اقتصاددانان و سرمایه‌گذاران بوده زیرا این افراد با واردکردن پول زیاد و سرمایه‌گذاری در سوئیس به بهبود اقتصادی و شرایط اجتماعی آن‌ها کمک بسزایی خواهند کرد.

شرایط مهاجرت به سوئیس در اسپیس بلاگ

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

اگر قصد مهاجرت به کشور سوئیس را دارید اولین راه از طریق تخصص یا کار است. به خاطر اینکه سوئیس یک کشور غنی و ثروتمند است و هزینه‌های زندگی بالا است ۱۰۰ درصد باید در وهله اول کار خود را انتخاب کرده و استخدام شوید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید. حقوق سالیانه مردم سوئیس بسیار زیاد است تا مردم بتوانند از پس هزینه‌های زندگی برآیند. البته پیدا کردن کار فقط به شما بستگی ندارد بلکه به شرایطی که کارفرمای شما قصد استخدام دارد نیز بستگی دارد. اگر قصد اقامت دائم در سوئیس را دارید باید حتما بلافاصله بعد از دانشگاه به دنبال کار بگردید تا اجازه ادامه اقامت داشته باشید.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت سوییس از طریق کار:

شرایط مهاجرت به سوئیس برای هر کسی متفاوت است اما اگر قصد دارید از طریق کار اقدام به مهاجرت کنید حتما باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • کپی پاسپورت دارای اعتبار و صفحات خالی
 • قرارداد کاری منعقد شده با شرکت سوئیسی و یا کمپانی بین المللی در سوئیس
 • ارائه مکاتبات صورت گرفته با شرکت های مختلف جهت جستجوی کار
 • رزومه (CV) کامل و حرفه ای
 • ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی یا انگلیسی
مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

انواع اقامت های کاری در سوئیس:

L Permits : در این نوع کار شما اجازه دارید به صورت موقت و کوتاه مدت در کشور سوئیس بمانید و مشغول کار کردن باشید. بهتر است بدانید که در این نوع اقامت فقط یک سال می توانید در این کشور بمانید و اگر شغل و شرکت شما تغییر نکرد می توانید دوباره اقامت خود را تمدید کنید.

B Permits : در این نوع اجازه کار که شباهت زیادی با L Permits دارد فقط با این تفاوت که بعد از تمدید اقامت اگر مدارک مورد نیاز را ارائه دهید می توانید برای یک سال آینده هم در این کشور بمانید.

C Permits : این نوع اجازه کار برای کسانی صادر می شود که ۱۰ سال است در کشور سوئیس کار می کنند. البته این را باید اضافه کرد که برای افرادی که تابعیت آمریکایی و کانادایی دارند این نوع اقامت به ۵ سال کاهش می یابد.

انواع اقامت کاری در سوئیس برای مهاجرت به سوئیس در اسپیس بلاگ

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل است. اما بهتر است بدانید این روش یکی از سخت‌ترین راه‌های مهاجرت به سوئیس خواهد بود.

 • در این روش اول برای تحصیل و دانشگاه اقدام کرده و اقامت موقت می‌گیرید که در این حالت هنگام پایان تحصیل حتما باید خاک سوئیس را ترک کنید و اگر قصد داشتید بازهم بمانید باید مجدد اقامت دائم یا موقت بگیرید. در این لیست میتوانید تعدادی از دانشگاه های معتبر سوئیس را مشاهده کنید.
 • یکی از راه‌های دیگری که می‌توانید در کنار تحصیل در خاک این کشور بمانید پیدا کردن کار است. گفتنی است که بعد از گذراندن یک دوره یا اتمام دوره تحصیلی خود در سوئیس و اقامت بیشتر می‌توانید شغل مناسبی را پیداکرده و برای همیشه در این کشور اقامت داشته باشید.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

این راه یکی از آسان‌ترین راه‌هایی بوده که می‌توانید در مدت کوتاهی به این کشور مهاجرت کنید. فقط در نظر داشته باشید راه‌های ازدواج با تبعه سوئیس یا فرد مقیم سوئیس کاملا مجزا است.

 • اگر باکسی که ملیت سوئیسی دارد ازدواج کردید در عرض چند ماه می‌توانید اقامت دائم و بعد از مدتی تابعیت کشور سوئیس را بگیرید. اما اگر با فرد مقیم سوئیس ازدواج کردید مدت دریافت اقامت دائم شما طولانی‌تر خواهد شد.
 • کشور سوئیس برای این‌گونه مهاجران حداقل سن ازدواج برای پسران ۱۷ سال و برای دختران ۱۶ سال را در نظر گرفته است. قبل از ازدواج باید شرایط کامل زندگی در سوئیس را پذیرفته و هنگام عقد مجرد باشید. اما پس از ازدواج قادر خواهید بود درخواست اقامت دائم، تحصیل و دریافت تابعیت سوئیس را بدهید.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق خرید ملک در سوئیس یکی از پیچیده ترین راه‌های مهاجرت به کشور سوئیس است اما هر چیزی امکان‌پذیر است.

 • قبل از اقدام به این کار حتما به این کشور سفر کنید و حدود قیمت و محله‌ها را بررسی کنید تا بتوانید در این خصوص تصمیم درستی بگیرید.
 • قیمت خانه در این کشور بسیار گران است به همین دلیل باید مراقب هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری باشید.
 • در سوئیس حتی با خرید خانه هم نمی‌توانید اقامت دائم بگیرید مگر اینکه به مدت ۵ سال در خاک این کشور زندگی کنید و از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشید.
 • در کل بهتر است بدانید که روند مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک نسبت به روش‌های دیگر بسیار کند و سخت پیش می‌رود.

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس

هزینه زندگی در هر کشوری قبل از مهاجرت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به‌ویژه کشور سوئیس که کشوری ثروتمند و پر از منابع گوناگون است. هزینه خورد و خوراک در رستوران‌ها از قیمت ۱۴ فرانک تا ۱۰۰ فرانک شروع می‌شود. البته هزینه‌های کافه و بار در این کشور تا حدودی مقرون‌به‌صرفه بوده و نگرانی از این بابت نداشته باشید. یکی از مهم‌ترین هزینه‌ها حمل و نقل عمومی در سوئیس بوده که بلیت مترو ۳٫۲۲ فرانک بوده و تاکسی از ۶ تا ۷۰ فرانک بسته به نوع انتخاب شما (تاکسی کیلومتری یا دربستی) فرق خواهد کرد.

هزینه های زندگی در سوئیس

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

سفارت سوئیس

نشانی:  تهران، الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۲

تلفن: ۲۲۰۰۸۳۳۳

نمابر: ۲۲۰۰۶۰۰۲

کدپستی: ۶۳۷۵۱-۱۹۶۴۹

صندوق پستی: ۴۶۸۳-۱۹۳۹۵

ساعت کاری: یک‌شنبه تا پنج‌شنبه (به استثنای تعطیلات ایران و سوئیس) از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۱:۳۰ صبح (مراجعه فقط با وقت قبلی)

وب سایت: www.eda.admin.ch

سفارت سوئیس در ایران

مهاجرت به سوئیس – راه های مهاجرت به سوئیس

مقالات مرتبط

درباره : دیگر

زمانی که رژیم غذایی شما سالم و تمیز است، درگیر شدن با باد، نفخ یا سایر مشکلات گوارشی می‌تواند گیج کننده باشد. زمانی که شما از مواد سالم و طبیعی استفاده می‌کنید، چه چیزی باعث ایجاد این مشکلات می‌گردد؟

باید بدانید که حتی مواد غذایی سالم می‌تواند باعث ایجاد برخی مشکلات در بدن گردد. روشی که در آن غذا هضم شده و سپس جذب می‌گردد تا حد زیادی به میکروبیوم‌های هر فردی بستگی دارد. این موارد نیز تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارند. برخی از این فاکتورها همچون تغذیه با شیر مادر ، مقدار فیبری که دریافت می‌کنید یا مصرف شکر در رژیم غذایی می‌تواند بر روی این موضوع تاثیر بگذارد.

نتیجه این است که حتی مواد غذایی سالم نیز می‌تواند در برخی از افراد مشکل زا باشد. در این مقاله قصد داریم برخی از مواد غذایی سالم را معرفی کنیم که ممکن است باعث ایجاد مشکل در بدن برخی از افراد شود.

در ادامه نیز سعی می‌کنیم روش‌هایی را برای بهره مندی از مزایای تغذیه‌ای آن‌ها بیان کنیم:

همچنین بخوانید: رژیم غذایی برای کوچک کردن شکم
 1. آرد سبوس دار

غذاهای مضر روده,آرد سبوس دار

حتما شما هم به خوبی می‌دانید که آرد سبوس دار به خاطر داشتن فیبر بالا یک منبع غذایی عالی است. اگرچه این ماده بسیار مغذی است اما در برخی از افراد می‌تواند باعث ایجاد مشکلات گوارشی شود. تمامی آردها (حتی آرد سبوس دار)دارای فیبر کافی برای پایدار نگه داشتن سطح قند خون نیستند.

زمانی که آرد را به صورت سریع هضم می‌کنید، قند خون شما افت می‌کند. در این حالت بدن به جای اینکه در حالت هضم یا استراحت قرار گیرد وارد حالت مبارزه یا دفاعی می‌شود. همین امر نیز می‌تواند مشکلات گوارشی برای فرد ایجاد نماید.

در عوض شما می‌توانید به جای مصرف غذاهایی که از آرد تهیه شده‌اند، از حبوبات و غلات به شکل کامل (همچون برنج، کینوا ،ارزن و غیره) استفاده نمایید.

 1. کلم بروکلی، گل کلم،کلم و سایر خانواده کلم‌ها

غذاهای مضر روده,خانواده کلم‌ها

در حالیکه بیشتر افراد فکر می‌کنند، سبزیجاتی مانند بروکلی منبع بسیار سالمی برای بدن هستند (البته واقعیت نیز چنین است) اما باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از سبزیجات حاوی نشاسته هستند که ممکن است باعث ایجاد مشکلات گوارشی گردند.این نشاسته‌ها اسمزی هستند به این معنا که آن‌ها آب را وارد دستگاه گوارش شما خواهند کرد.

برای بیشتر افراد این موضوع باعث ایجاد مشکل نمی‌شود اما در برخی از افراد می‌تواند باعث ایجاد مشکلات گوارشی همچون درد، نفخ یا اسهال شود. در عوض شما می‌توانید از سبزیجات و میوه‌هایی استفاده کنید که دارای نشاسته اندکی هستند (همچون فلفل دلمه‌ای، هویج، خربزه، گوجه فرنگی، خیار، موز و مرکبات).

در برخی از موارد افرادی که با خوردن غذاهای نشاسته دار مشکلات گوارشی را تجربه می‌کنند، ممکن است مشکلات میکروبیومی داشته باشند که در آن باکتری‌های خوب از روده بزرگ به روده کوچک مهاجرت کرده است. رفع این مشکل می‌تواند تحمل شما را برای مصرف غذاهای نشاسته دار افزایش دهد.

 1. غذاهای تخمیری

غذاهای مضر روده,غذاهای تخمیری

بله غذاهایی همچون کیم چی و کلم ترش که شما مصرف می‌کنید، سرشار از باکتری‌های خوبی هستند که میکروبیوم شما را تغذیه می‌کنند. با اینحال، غذاهای تخمیری همچنین حاوی هیستامین نیز می‌باشند که می‌تواند در برخی از افرادی که دارای هیستامین اضافی هستند، ایجاد مشکل کند. این مشکل زمانی رخ می دهد که فرد آنزیم مورد نیاز برای شکستن آن را نداشته باشد یا به خاطر رشد بیش از حد برخی از باکتری‌ها، هیستامین بیشتری در بدن وجود داشته باشد.

همانطور که می‌دانید وجود مقادیر زیاد هیستامین می‌تواند باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک شود البته این مورد در ایجاد اسهال، درد شکمی، نفخ و سوزش سردل نیز نقش دارد.

در عوض شما می توانید حداقل تا زمانی که این موضوع تشخیص داده شده و سپس درمان شود از مکمل‌های پروبیوتیکی استفاده کنید.

غذاهای مضر روده,سیر و پیاز

تصور درست کردن سبزیجات سرخ شده، نودل و یا گوشت بدون استفاده از سیر و پیاز برای بیشتر افراد ممکن نیست.

این مواد حاوی ترکیبات سولفوری هستند که به فرآیند سم زدایی طبیعی بدن کمک می‌کنند. با اینحال برخی از افراد نمی‌توانند به آسانی سولفور را متابولیز کنند. همین امر موجب می‌شود شما شکم درد و یا نفخ معده داشته باشید. در عوض شما می‌توانید از سبزیجات ارگانیک دیگری استفاده کنید که باعث ایجاد مشکلات گوارشی در شما نشود.

درباره : دیگر

خواص برنج Rice

وقتی که صحبت از خواص یک ماده غذایی میشود باید این نکته را در نظر گرفت که نحوه پخت آن ماده غذایی و میزان مصرف آن نیز مهم است در خصوص برنج باور کلی جامعه بر روی چاق کنندگی و مضر بود مصرف برنج برای انواع بیماری استوار شده است که صحیح نیست؛ برنج در صورت پخت صحیح و مصرف متعادل میتواند یکی از سالم ترین مواد غذایی آشپزخانه شما باشد.

مزایای برنج برای سلامتی انسان در برگیرنده توانایی آن برای فراهم اوردن انرژی فوری و سریع، تنظیم و بهبود اجابت مزاج، تثبیت کردن سطح قند خون، کندتر کردن فرآیند پیری است. با اینحال برنج می تواند منابع ضروری ویتامین B1 برای سلامت انسان را نیز فراهم آورد.

سایر فواید برنج شامل توانایی آن برای افزایش سلامت پوست، افزایش متابولیسم، کمک به هضم، کاهش فشار خون، کمک به کاهش وزن، بهبود سیستم ایمنی و محافظت از بدن در برابر بیماری های قلبی و سرطان است. برنج در بیشتر فرهنگ ها یک ماده غذایی اصلی است و برای افراد مهم است.

مزایای متعدد این ماده را می توان در بیش از ۴۰۰۰۰۰ گونه مختلف از آن که در سرتاسر جهان موجود است پیدا کرد. برنج فرآوری نشده زیاد تحت تاثیر فرایندهای مختلف قرار نمی گیرد و دارای ارزش تغذیه ای بالایی است. با اینحال برنج سفید فرآوری می شود و به همین خاطر مزایای کمتری دارد.

خواص برنج برای سلامتی انسان:

برخی از مزایای برنج برای سلامتی انسان در ادامه بیان شده است:

 1. منبع خوبی از انرژی است:

از آنجایی که برنج کربوهیدرات خوبی دارد می تواند به عنوان سوخت برای بدن عمل نماید و به عملکرد طبیعی مغز کمک کند. همانطور که می دانید کربوهیدرات ها برای متابولیزه شدن توسط بدن ضروری هستند و می توانند به انرژی تبدیل شوند.

ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات آلی متعدد باعث افزایش عملکرد و فعالیت متابولیکی تمامی اندام ها می شود و می تواند سطح انرژی را افزایش دهد.

 1. عاری از کلسترول است:

مصرف برنج برای سلامتی شما عالی است زیرا حاوی چربی های مضر، کلسترول و سدیم نیست. این ماده بخش خوبی از رژیم غذایی متعادل محسوب می شود. هر غذایی که بتواند مواد مغذی را بدون داشتن اثرات منفی فراهم اورد تاثیرات زیادی برای سلامتی خواهد داشت.

سطح پایین چربی، کلسترول و سدیم به کاهش چاقی کمک می کند و می تواند عوارض مرتبط با اضافه وزن را کاهش دهد. برنج یکی از مواد غذایی است که به طور گسترده در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می تواند افراد را در مقادیر کم سیر کند و سالم نگه دارد.

 1. از سرطان پیشگیری می کند:

دانه کامل برنج همچون برنج قهوه ای سرشار از فیبرهای نامحلول است که می تواند از بدن در برابر سرطان های مختلف محافظت کند. بیشتر محققان و دانشمندان بر این باورند که فیبر نامحلول برای محافظت از بدن در برابر توسعه و متاستاز سلول های سرطانی مفید و ضروری است.

فیبر در برابر محافظت و دفاع از سرطان روده و مقعد مفید است. با اینحال، علاوه بر فیبر، برنج آنتی اکسیدان های طبیعی همچون ویتامین C، ویتامین A، ترکیبات فنولی و فلاوونیدی دارد که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند یا آنتی اکسیدان ها را تحریک می سازند و از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

رادیکال های ازاد محصول فرعی متابولیسم سلولی هستند که می توانند اسیب جدی به اندام های بدن وارد کنند و باعث تبدیل سلول های سالم به سلول های سرطانی شوند. افزایش سطح آنتی اکسیدان های بدن ایده خوبی است و مصرف برنج بهترین راه برای انجام اینکار است.

 1. از پوست مراقبت می کند:

متخصصان بر این باورند که پودر برنج را می توان به صورت موضعی برای درمان برخی از مشکلات پوستی مورد استفاده قرار داد. در برخی از قسمت های هند، آب برنج برای درمان پوست ملتهب مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیبات فنولی موجود در برنج و به خصوص برنج قهوه ای یا برنج وحشی، خاصیت ضد التهابی دارد و می تواند برای تسکین التهاب و قرمزی مفید باشد. اینکه برنج به صورت موضعی اعمال شود یا مصرف گردد زیاد مهم نیست. موادی که از برنج مشتق می شوند می توانند شرایط پوستی مختلفی را بهبود ببخشند.

خاصیت آنتی اکسیدانی برنج می تواند ظهور چین و چروک را به تعویق بیندازد و سایر نشانه های پیری را کندتر کند.

همچنین بخوانید: آب برنج برای ریزش مو
 1. از بدن در برابر بیماری آلزایمر مراقبت می کند:

برنج قهوه ای یکی از موادی است که سطح مواد مغذی بالایی دارد و می تواند رشد و فعالیت انتقال دهنده های عصبی را تحریک نماید و از پیشگیری از آلزایمر مفید باشد.

گونه های مختلفی از برنج وحشی نیز می تواند آنزیم های محافظت کننده از اعصاب را در مغز تحریک کند و مانع از تاثیر رادیکال های ازاد و سایر سموم خطرناک گردد. این موضوع می تواند در پیشگیری از آلزایمر و دمانس مفید باشد.

 1. به هضم کمک می کند و خاصیت ادرار آوری دارد:

پوست برنج یک داروی موثر برای درمان دیستانتری است. برخی از افراد بر این باورند که پوست گیاه سه ماهه برنج خاصیت ادرارآوری دارد. چینی ها نیز بر این باورند که برنج می تواند اشتها را افزایش دهد، بیماری شکمی را درمان کند و تمامی مشکلات گوارشی را بهبود ببخشد.

برنج به عنوان یک ماده ادرار می تواند به کاهش وزن کمک کند، سموم را از بدن دفع نماید و وزن اضافی آب را کمتر نماید. محتوای فیبر بالا در برنج می تواند به اجابت مزاج کمک کند و از بدن در برابر سرطان های مختلف محافظت نماید و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد.

 1. برنج سرشار از ویتامین است:

برنج منبع عالی از ویتامین ها و مواد معدنی همچون نیاسین، ویتامین D، کلسیم، فیبر،آهن، تیامین و ریبوفلاوین است. این ویتامین ها بنیان و اساس متابولیسم های بدن، سلامت سیستم ایمنی بدن و عملکردهای کلی اندام های بدن است.

 1. به سلامت قلبی عروقی کمک می کند:

روغن سبوس برنح خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و می تواند با کاهش سطح کلسترول خون به سلامت قلبی عروقی کمک کند. قبلا در مورد مزایای قلبی عروقی فیبر صحبت کردیم. برنج وحشی و قهوه ای بهتر از برنج سفید خواهد بود زیرا پوست برنح پر از مواد معدنی است.

نتیجه گیری درباره خواص برنج:

برنج می تواند جلوی یبوست مزمن را بگیرد. فیبر نامحلول در برنج به عنوان یک اسفنج نرم عمل می کند و می تواند به اجابت مزاج کمک نماید.

برنج قهوه ای و برنج با دانه کامل دارای فیبر نامحلول زیادی هستند. با اینحال، برای تسکین یبوست بهتر است آب زیادی نوشیده شود. همچنین مصرف غذاهای پر از فیبر توصیه شده است.

بیماران دیابتی باید برنج قهوه ای را در رژیم غذایی خود بگنجانند که در برگیرنده سطح پایینی از شاخص گلیسمی هستند.

کمتر از یک پیمانه از برنج قهوه ای در روز می تواند ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه بدن به منگنز را فراهم کند و به تولید انرژی کمک نماید. برنج قهوه ای برای عملکرد طبیعی سیستم عصبی و تولید هورمون های جنسی مفید است.

درباره : دیگر

سقف دهان شامل یک صفحه استخوانی در جلو و یک قسمت نرم غیر استخوانی در پشت است. این ها با هم به عنوان یک مانع بین حفره‌ های دهانی و بینی عمل می‌ کنند. گاه به گاه، ممکن است سقف دهان متورم ‌شود.

تورم بر روی سقف دهان ممکن است به دلیل چندین عامل بالقوه باشد که بیشتر آن ‌ها با حداقل درمان حل خواهند شد. در مواردی که کمتر رایج است، این تورم ممکن است به دلایل شرایط جدی تری اتفاق بیفتد.

علت تورم سقف دهان چیست؟

علت تورم سقف دهان چیست؟

علایم دیگری که ممکن است با تورم همراه شوند عبارتند از:

 • تاول و یا زخم‌ های دیگر
 • خشکی دهان
 • اسپاسم عضلانی یا انقباض ماهیچه
 • درد یا ناراحتی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علل تورم سقف دهان با ما همراه باشید و این مطلب را مطالعه کنید.

طیف وسیعی از شرایط می تواند تورم سقف دهان را ایجاد کند، از جمله این علل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. زخم در دهان

اغلب زخم های دهان، مانند زخم برفک و زخم سرد (تبخال)، بر روی لثه ها، گونه ها یا لب ها ظاهر می شوند. در برخی موارد، ممکن است این زخم ها بر روی سقف دهان ظاهر شوند. زخم ها می ‌توانند با درد، تاول و تورم همراه باشند. برخی از افراد ممکن است درد یا تورم را قبل از ظاهر شدن زخم تجربه کنند.

 1. جراحت یا آسیب

یکی از شایع ‌ترین علل تورم در سقف دهان آسیب و یا ضربه است. برخی از شایع‌ ترین دلایل آسیب عبارتند از:

 • خوردن غذایی سخت که می‌ تواند بر سقف دهان تاثیر بگذارد
 • خوردن یا نوشیدن یک چیز بسیار داغ
 • یک خراش از یک تکه تیز غذا
 1. دهیدراتاسیون یا کمبود آب

از دست دادن آب بدن می تواند تورم روی سقف دهان را ایجاد کند. دهیدراتاسیون می ‌تواند یک دهان خشک را به همراه داشته باشد که در صورتی که فرد برای تسکین این وضعیت اقدام‌ های لازم را انجام ندهد ، می ‌تواند منجر به تورم سقف دهان شود.

برخی از علل شایع کمبود آب بدن و خشکی دهان عبارتند از:

 • مصرف بیش از حد الکل
 • مصرف داروهای خاص
 • مصرف آب به مقدار کم و ناکافی
 • عرق ریختن بیش از حد، به خصوص در روزهای خیلی گرم و یا هنگام ورزش کردن
 • بیماری

فرد مبتلا به کم آبی که موجب عدم تعادل الکترولیتی می شود نیز ممکن است به طور خاص احساس ضعف کرده و یا انقباض ماهیچه را تجربه کند.

همچنین بخوانید: در روز چقدر آب بنوشیم؟
 1. موکوسل

موکوسل به تورم پر از مایع در لب یا داخل دهان گفته می شود. موکوسل ها معمولا بدون درد هستند و معمولا پس از یک آسیب جزئی مانند برش روی سقف دهان رخ می دهند. آن‌ها معمولا نیازی به درمان ندارند و ممکن است به تنهایی تخلیه شوند. اگر فرد دارای موکوسلی باشد که به طور خاص بزرگ شده یا عود کرده است، پزشک می ‌تواند به راحتی آن را تخلیه کند.

 1. ﭘﺎﭘﻴﻠﻮﻣﺎﻱ اسکواموس

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) مسئول تشکیل پاپیلومای اسکواموس است. پاپیلومای اسکاموسی توده های noncancerous هستند که می توانند روی سقف دهان شکل بگیرند.

این توده ‌ها معمولا باعث درد نمی ‌شوند. با این حال، زمانی که تشخیص داده شوند، افراد باید به دنبال درمان آن ‌ها باشد. این امکان وجود دارد که یک پزشک بتواند با استفاده از جراحی توده را از بین ببرد.

 1. شرایط پزشکی زمینه ای

به ندرت اتفاق می افتد که سقف متورم دهان ناشی از شرایط پزشکی اولیه مانند سرطان دهان یا هپاتیت ویروسی باشد. سرطان دهانی غیر معمول است. بنا به گفته انجمن سرطان آمریکا، حدود ۵۱،۵۴۰ نفر در ایالات ‌متحده در سال ۲۰۱۸ تشخیص سرطان دهانی را دریافت خواهند کرد.

درمان های خانگی تورم سقف دهان

درمان تورم سقف دهان در خانه

درمان تورم سقف دهان در خانه

در بیشتر موارد، فرد می ‌تواند تورم سقف دهان را در خانه درمان کند و یا صبر کند تا خودش التیام یابد. آسیب‌ های متداول، مانند سوختگی ناشی از مصرف یک نوشیدنی داغ، معمولا ظرف چند روز التیام می ‌یابند.

زخم های سرد، تبخال و یا زخم برفک معمولا به خودی خود رفع می شوند. در برخی موارد، ممکن است فرد بخواهد از دارو برای کاهش شدت جراحات استفاده کند.

در موارد کمبود آب بدن و یا عدم تعادل الکترولیت، افراد می‌ توانند مصرف مایع خود را افزایش دهند. در این شرایط بهتر است نوشیدنی‌ هایی مانند آب و یا چای گیاهی بنوشید. اگر الکترولیت ها خیلی کم باشند، ممکن است فرد نوشیدن یک نوشیدنی ورزشی یا آب را برای کمک به بازگرداندن تعادل در نظر بگیرد.

در مواردی که یک فرد یک به بیماری زمینه ای دارد، باید به دنبال کمک پزشکی از سوی پزشک باشد. روش ‌های درمانی برای سرطان می‌ تواند شامل جراحی، اشعه یا شیمی ‌درمانی باشد.

زمانی که باید به دکتر مراجعه کنیم

اگر چه بیشتر عوامل تورم روی سقف دهان نیاز به مداخله پزشکی ندارند، اما فرد باید در برخی موارد با پزشک صحبت کند.

برخی دلایل مراجعه به پزشک عبارتند از:

 • دردی که با داروهای بدون نسخه برطرف نمی شود.
 • تورمی غیرقابل توضیح که بیش از یک هفته طول می ‌کشد.
 • تورمی که با علائم دیگر همراه است.

در بیشتر موارد نباید تورم روی سقف دهان موجب نگرانی شود. به طور معمول، فرد باید در عرض چند روز تا یک هفته به بهبود کامل برسد.

درباره : دیگر

خرید همیشه یکی از مهم‌ترین مسائلی بوده که ذهن گردشگران را به خود مشغول کرده است.اگر قصد دارید در سفرهایتان هزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای بابت سوغاتی یا هدایا بدهید باید قبل از سفر یا قبل از رفتن به آن مکان در موردش تحقیقات لازم را انجام دهید تا هم در زمان هم در هزینه صرفه‌جویی کرده باشید.اکنون اسپیس بلاگ برای اینکه اطلاعات درست و کافی در خدمت شما قرار دهد ۱۰ مورد از برترین و پرطرفدارترین مراکز خرید تاجیکستان را جمع‌بندی کرده و معرفی می‌کند.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید | خرید از تاجیکستان

۱۰۰  برگ (Sadbarg)

مراکز خرید تاجیکستان اسپیس بلاگ صدبرگ 100برگ

یکی از معروف‌ترین مراکز خرید شهر دوشنبه که در آن بهترین کالاهای داخلی و خارجی به فروش می‌رسد. در این مرکز خرید انواع رستوران و کافه قرار داشته که می‌توانید با آسایش کامل در آنجا به استراحت بپردازید. همچنین اگر قصد دارید سوغاتی کشور تاجیکستان را برای دوستان و آشنایان خود بیاورید باید به قسمت صنایع‌دستی آن بروید. مجموعه ۱۰۰ برگ در خیابان Rudaki قرار داشته که نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به آن SadBarg است.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید


پایتخت هشتاد (Poytakht 80)

مراکز خرید تاجیکستان در اسپیس بلاگ از بهترین فروشگاه تاجیکستان Poytakht 80

این بوتیک بزرگ بیشتر از پوشاک، کیف، کفش، کمربند، کیف پول و کلاه تشکیل‌شده که می‌توانید برای دوستان و آشنایان خود از آن سوغاتی بخرید. این فروشگاه در نزدیکی پارک Amphitheater قرار دارد و چون مسیر اتوبوس به آنجا دور است باید با تاکسی بروید.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید


مخرگون (Mekhrgon)

فروشگاه ها و مراکز خرید تاجیکستان در اسپیس بلاگ Mekhrgon

اگر به دنبال مکانی برای خرید سوغاتی از کشور تاجیکستان هستید مخرگون انتخاب مناسبی است. در این مرکز خرید بهترین سوغاتی ازجمله ادویه‌جات، خوراکی، اسنک، میوه‌های متنوع و … وجود دارد. اگر قصد دارید وسط خرید استراحت کنید می‌توانید خارج از مرکز خرید به رستوران و کافه‌های اطراف آن بروید. مجموعه مخرگون در خیابان Мехнат ۴ Душанбе Тажикистан قرار دارد که بهتر است به‌وسیله تاکسی به آنجا بروید.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید

برکات پلازا (Barakat Plaza)

هایپرمارکت های تاجیکستان و مراکز خرید در تاجیکستان Barakat Plaza اسپیس بلاگ

یکی از هایپرهای معروف شهر دوشنبه که بیشتر گردشگران و محلیان برای احتیاجات روزانه از آنجا خرید می‌کنند. این مکان شامل انواع چای، تنقلات، عطر، لوازم‌آرایشی بهداشتی و پوشاک بوده که برای خرید سوغاتی یا شخصی هم مناسب است. این مرکز خرید در خیابان Ayni قرار دارد که باید به‌وسیله اتوبوس‌های خط Sadbarg به آنجا بروید.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید

سنترال دپارتمنت (Central Department)

مرکز خرید در تاجیکستان TAJIKISTAN MALL CENTRAL DEPARTMENT اسپیس بلاگ

این مرکز خرید یکی از پر رفت و آمدترین مجموعه‌های شهر دوشنبه بوده که در آن بهترین سوغات و صنایع‌دستی تاجیکستان، لباس‌های سنتی، کلاه،تنقلات و لوازم الکترونیکی نیز به فروش می‌رسد. این مجموعه در خیابان Rudaki قرار دارد که می‌توانید به‌ وسیله وسایل حمل و نقل عمومی به ایستگاه اتوبوس Putovskiy و تاکسی به آنجا برسید.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید


آشان (Auchan)

مراکز خرید شهر دوشنبه تاجیکستان در اسپیس بلاگ اوشان Auchan

آشان مرکز خریدی مجهز و به‌روز بوده که در خیابان Bekhzod قرار دارد و باید به‌وسیله تاکسی به آنجا بروید. در این مرکز خرید انواع پوشاک،کیف و کفش،لوازم‌آرایشی و بهداشتی و تنقلات قرار داشته می‌توانید خریدی به‌صرفه و مفیدی را داشته باشید. همچنین دارای غذای فوری و غذاهای تاجیکی بوده که حتماً طعم جدید این غذاها را امتحان کنید.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید


شاه منصور (Shahmansur)

شاه منصور یکی از مراکز خرید در تاجیکستان اسپیس بلاگ

این بازار یکی از مشهورترین بازارهای شهر دوشنبه بوده که در آن هر نوع تنقلات،ادویه‌جات،میوه،نان و .. یافت می‌شود که می‌توانید آن‌ها را دربسته بندی‌های زیبا برای دوستان و آشنایان خود هدیه آورید. این بازار در خیابان Lohuti قرار دارد که بهتر است به‌وسیله تاکسی به این مسیر برسید.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید


مونیسا (Munisa)

مرکز خرید مونیسا واقع در تاجیکستان munisa

این مرکز خرید در شهر دوشنبه قرار داشته که در آن بهترین کالا نظیر پوشاک، کیف و کفش، لوازم‌آرایشی و بهداشتی و … موجود بوده که می‌توانید برای آشنایان خود هدیه و سوغات جذابی خریداری کنید. مونیسا در خیابان Foteh Niyozi قرار داشته که باید به‌وسیله تاکسی به آنجا برسید.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید

اوستو (Avesto)

مراکز خرید شهر خجند در تاجیکستان avesto

اگر به شهر کوچک خجند سفر کردید و قصد خرید داشتید می‌توانید به پاساژ اوستو بروید. این مرکز خرید دارای برندهای داخلی و خارجی بوده که در آن کالاهایی مثل پوشاک، کیف و کفش، لوازم ورزشی و … وجود دارد. همچنین در نزدیکی این پاساژ بولینگ قرار داشته که می‌توانید به تفریح بپردازید. توجه داشته باشید اگر قصد استراحت دارید می‌توانید در رستوران یا کافه‌های نزدیک پاساژ استراحت کنید. اوستو بین خیابانFirdausi and Khiyoboni Ismoili قرار دارد که باید به‌وسیله تاکسی یا آرژانس به آنجا برسید.

با مراکز خرید تاجیکستان بیشتر آشنا شوید

خورشید (Khurshed)

مراکز خرید خجند در تاجیکستان مرکز خرید خورشید در تاجیکستان مراکز خرید تاجیکستان در اسپیس بلاگ

خورشید دیگر هایپر مشهور شهر خجند بوده که بیشتر محلیان و گردشگران ازآنجا خرید می‌کنند.اگر قصد دارید سوغاتی از تغذیه تاجیکستانی یا برای خود تنقلات تاجیکی بخرید در این هایپر موجود است. خورشید در خیابان A376 قرار داشته که می‌توانید به‌وسیله تاکسی به آن بروید.


مقالات مرتبط

درباره : دیگر

اگر قصد مهاجرت به هلند را دارید بدانید زیباترین و بهترین کشور را انتخاب کردید. اما قبل از مهاجرت بهتر است بدانید که کدام راه برای شما بهتر است. برای مهاجرت به کشور هلند می‌توانید از طریق ازدواج، خرید ملک، تحصیلی، خرید ملک، کارآفرینی یا کار به آنجا بروید. اولین قدمی که باید بدانید این است که برای مهاجرت به هلند باید ویزای آن را بگیرید و اگر قصد دارید بیش از سه ماه در آنجا بمانید باید ویزای موقت یا MVV بگیرید. اکنون اسپیس بلاگ قصد دارد روش‌های مناسب مهاجرت به این کشور را به شما معرفی کند.

مهاجرت به هلند ، سرزمین مردمان شاد و گل های شگفت‌انگیز

مهاجرت MVV چیست؟

اگر می‌خواهید بیش از ۹۰ روز در کشور هلند بمانید باید اقامت از طریق MVV اقدام کنید. این اقامت به فرد اجازه می‌دهد تا به کشور هلند سفرکرده و در مدت‌زمان اقامت کارت اقامت خود را دریافت کند. در وهله اول به سفارت هلند در ایران مراجعه کرده  و پاسپورت خود را به سفارت تحویل داده و بعد از حدود یک هفته و بررسی‌های مدارک لازم برچسب ویزا MVV در پاسپورت شما خورده و به شما تحویل داده می‌شود. سپس برای گرفتن کارت اقامت باید به هلند سفر نماید.

مهاجرت MVV مهاجرت به هلند اسپیس بلاگ

سفارت هلند

ویزا و اجازه اقامت: یکشنبه – چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح

ساعات پاسخگویی به تلفن: ۲۴ ساعت شبانه‌روز در ۷ روز هفته

آدرس: خیابان دیباجی شمالی غربی شماره ۶۰ سفارت پادشاهی هلند

برای اخذ ویزا هم نیاز به‌وقت قبلی نبوده و حتی شخص می‌تواند به یک شخص دیگر وکالت داده تا ویزای وی را دریافت نماید.

 مهاجرت به هلند ، سرزمین مردمان شاد و گل های شگفت‌انگیز

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

اگر قصد دارید از طریق خرید ملک در هلند اقامت داشته باشید حتما به وکیلی در این کشور مراجعه کنید. این مهم یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی است که می‌توانید برای سرمایه‌گذاری و اقامت دائم اقدام کنید. فقط  در نظر داشته باشید که خرید و فروش ملک در این کشور مطابق قواعد آنها بوده و در قرارداد فی‌مابین است و در مرجعی رسمی ثبت خواهد شد. قبل از هر چیزی بهتر است قبل از اقدام برای خرید ملک به مدت ۱۵ روز الی یک ماه در این کشور مستقر شوید تا اطلاعات کافی از محله‌های هلند و خانه‌های آنجا به دست آورید.

مهاجرت از طریق خرید ملک به هلند مهاجرت به هلند اسپیس بلاگ

مهاجرت به هلند ، سرزمین مردمان شاد و گل های شگفت‌انگیز

مهاجرت تحصیلی به هلند

ز گــــهواره تا گــــور دانش بجوی

دانشگاه های هلند دارای سطوح علمی بالایی بوده و یکی از بهترین و آسان‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور زیبا است.سالیانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند و درصدد ادامه تحصیل برمی‌آیند.در دانشگاه‌های هلند دروس به دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شود و برای کسانی که به این دو زبان مسلط هستند امتیاز خوبی محسوب می‌شود.یکی از بهترین شرایطی این دانشگاه‌ها برای مهاجران این است که اگر فردی شرایط شرکت در دانشگاه‌ها را نداشته باشد اگر حداقل سنش ۲۱ سال باشد می‌تواند با شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌های هلند، در صورت قبولی به ادامه تحصیل بپردازید.گفتنی است که برای تحصیل در دانشگاه‌های هلند حتماً نیاز به مدرک آیلتس دارید در غیر این صورت پذیرش شما دچار مشکل خواهد شد.

مهاجرت تحصیلی به هلند مهاجرت به هلند اسپیس بلاگ 

مهاجرت به هلند ، سرزمین مردمان شاد و گل های شگفت‌انگیز

مهاجرت کاری به هلند

برو کـــار میکن مگو چیست کـــار که سرمایه جاودانیست کـــار

اگر قصد دارید از طریق سرمایه‌گذاری و کار اقامت هلند بگیرید بهتر است بدانید که قوانین مربوط به کار در همه جای اروپا یکسان است و باید از سوی یک کارفرمای مقیم هلند برای فرد متقاضی دعوت‌نامه فرستاده شود. که با این روش شما آسان‌تر به اهداف خود خواهید رسید و در سریع‌ترین حالت ممکن اقامت کشور هلند را می‌گیرید. روش دیگری که می‌توان از طریق کار اقدام کرد پذیرش در آگهی است، که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود درصورتی‌که فرد مدنظر یافت نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو می‌گیرند.اگر فرد موردنظر در آگهی پذیرفته شد می‌تواند برای اخذ ویزای کار کشور هلند اقدام کند.

مهاجرت کاری به هلند مهاجرت به هلند اسپیس بلاگ

مهاجرت به هلند ، سرزمین مردمان شاد و گل های شگفت‌انگیز

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

من در پی رد تو کـــجا و تو کـــجایی/دنبال تو دستم نرسیده است به جایی

کسانی که قصد دارند با شخصی که تابع هلندی دارد در کشور هلند ازدواج کنند حتماً باید اجازه ورود و اقامت موقت را داشته باشند.برای این‌گونه مهاجرت‌ها باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن پاسپورت و اعتبار بیش از ۶ ماه.
 • برای گرفتن ویزای ازدواج باید صداقت ازدواج را ثابت کنید.
 • برخی کشورها برای اخذ ویزای ازدواج باید آزمون‌های خاص کشور هلند را بدهند.
 • تمام این موارد در صورتی است که شما با فردی که تابع هلندی ازدواج کنید و بخواهید در این کشور اقامت کنید.
 • اگر ویزای ازدواج هلند را دریافت کردید، پس از نامزد شدن به مدت یکسال باید در خاک این کشور بمانید، اما اگر هدف شما ویزای موقت است تا مدتی بمانید و کارهای خود را انجام دهید شامل این شرط نیست و باید خاک هلند را ترک کنید.
 • ویزای ازدواج به افراد بالای ۲۱ سال داده می‌شود.
 • در آخر حمایت مالی همسرتان به مدت ۱۲ ماه اول نامزدی یا ازدواج باید ثابت شود.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج مهاجرت به هلند اسپیس بلاگ

مهاجرت به هلند ، سرزمین مردمان شاد و گل های شگفت‌انگیز

هزینه زندگی در هلند

در کل بهتر است بدانید که هلند کشور گرانی بوده اما در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه زندگی در آن مناسب‌تر است.در کشور هلند به دلیل فراوانی محصولات خوراکی و گستردگی سوپرمارکت‌ها به قیمت ارزان و مقرون‌به‌صرفه کالاها قابل‌ دسترس است. هزینه درمانی در هلند نیز متوسط و گاهی گران بوده که نیازی به نگرانی در مورد این موضوع نیست. به‌هرحال خوب است بدانید بر طبق تحقیقات و آمارها مهاجران و مردم هلند به دلیل آرامش، سیستم آموزشی، شرایط مالی سالم و درست و کشوری شاد از زندگی در این کشور بسیار راضی و خوشنود هستند.

هزینه زندگی در هلند مهاجرت به هلند اسپیس بلاگ


مقالات مرتبط

درباره : دیگر

سئو چیست؟

سئو (seo) در واقع مخفف عبارت Search Engine Optimization (بهینه سازی موتور جستجو) است. سئو در واقع برای بهبود سایت ها و کمک کردن در بهتر دیده شدن نتایج جستجوی در موتورهای جستجوگر بصورت طبیعی است. در ادامه به بررسی سئو می پردازیم با اسپیس بلاگ همراه باشید.

سئو را می توان گفت به منظور بهبود بخشیدن در عملکرد سایت دانست که بهبود براساس استاندارهای موتورهای جستجو و البته جذب بازدیدکنندگان بیشتری از این روش است. ولی سئو معیارها و فاکتورهای زیادی دارد که برای بهبود نتایج باید رعایت کنید. اما سئو به همین راحتی هم نیست نیاز به تخصص و پیش زمینه و البته صبر در این ارتباط دارید و همچنین بروز بودن با الگوریتم های موتورهای جستجو که مدام در حال تغییر هستند.

اهمیت سئو 

اکثر کابران برای پیدا کردن کالا ، خدمات یا محتوای مورد نیازشان در موتورهای جستجو همانند گوگل ، بینگ و یاهو سعی بر پیدا کردن آن می کنند و شما هرچقدر در ربته های بالاتری باشید کابران بیشتری را جذب می کنید. و می توانید کالای یا خدماتان را عرضه کنید. ولی باید بدانید که کلمات جستجو شده توسط کابران اهمیت بالای برخوردار است. نتایجی که شما از سئو می گیرید از هر نوع تبلیغی ارجعیت دارد.

باید بدانید نتیجه حاصل کلمات کلیدی شما هفته ها یا ماه ها طوب می کشد که نتیجه مورد نظرتان دست پیدا کنید. که در دراز مدت با افزایش بازدید کنندگان می توانید از مزایای سئو بهره مند شوید. ولی باید سعی کنید جز سه لینک برتر نتایج جستجو باشید که ۵۸ درصد کلیک های را جذب خود می کنند.

SEO On Page 

سئو درون صفحه به منظور بهینه سازی کدهای سایت و یا محتویات سایت که می توان شامل متن ، لینک ها ، تصاویر و … دانست. و ساده تر آن است که بگویم هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می کنید به seo on psge  ارتباط دارد. سئو on psge تاثیر بسزایی را در نتایج جستجوی دارد.

SEO Off Page

سئو off page برخلاف on page تکنیک های است که در خارج از سایت انجام می شود. و شامل تمام چیزهای است که می توانند در بالا بردن رتبه شما کمک کنند. سئو off page  را می توان به ساخت بک لینک (رپورتاژ) ، شبکه های اجتماعی ، فروم ها … و در فعالیت های که می توانند به شما در جذب کابران کمک کنند.

سئو کلاه سفيد چیست؟

سئو کلاه سفید را می توان به مجموعه ای از تکنیک ها و روش های و البته قوانین  موتورهای جستجو دانست که سعی بر آن ندارند موتورهای جستجو فریب دهند. سئو کلاه سفید در واقع در دراز مدت پیرو دستور العمل های و  روش های صحیحی است که برای بدست آوردن نتایج بهتر از موتورهای جستجو اقدام می کنند.

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه  سياه در واقع سعی بر  فریب و یا دستکاری الگوریتم های موتور جستجو برای بدست آوردن رتبه بهتر از نتایج جستجو را دارند بکار گرفته می شود. که این روش غیر اخلاقی که توسط هیچ یک از موتور های جستجو تایید نمی شود. که این روش خطرهای نیز دارد و احتمال خارج شد از فهرست پایگاه داده موتورهای جستجو را دارد.

 

درباره : دیگر

تنگی نفس

تنگی نفس می تواند می ‌تواند ناشی از چیزی مانند ورزش و یا مشکلات جدی ‌تر مانند ذات ‌الریه، آسم و حتی نارسایی قلبی یا سرطان ریه باشد.

تنگی نفس حاد بسیار ناگهانی اتفاق می افتد، این در حالی است که علایم تنگی نفس مزمن آرامی ایجاد می شود و می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد. تنگی نفس حاد و مزمن بسیار با هم متفاوت اند.

نورمن ادلمن، رئیس ارشد علمی انجمن انجمن ریه، می گوید: “اگر به تنگی نفس ناگهانی و شدید دچار شدید سریعا به اورژانس مراجعه کنید و اگر دچار تنگی نفسی شدید که در طول هفته ها و ماه ها بدتر می شود مطمئننا باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.”

قطعا اگر دچار تنگی نفس به علاوه علایم تنفسی دیگر مانند درد سینه یا سرفه همراه با خون هستید، به طور قطعا نیاز به دریافت کمک‌ پزشکی دارید.

ما در این مقاله به علل رایج تنگی نفس می پردازیم، مطالعه این مقاله قطعا می تواند در هنگام رخ دادن تنگی نفس به شما کمک کند. با ما همراه باشید.

 1. آسم

تنگی تنفس یکی از علائم مشخص آسم است که با خس خس، سرفه و سفتی قفسه سینه همراه است.

این‌ علایم ناشی از مجاری هوایی هستند که تنگ شده ‌اند و این امر باعث می ‌شود که نفس به طور طبیعی در داخل و خارج از بدن سخت تر حرکت کند. آلرژیک و غیر آلرژیک، که هر کدام علل و درمان های بسیار متفاوتی دارند.

آسم آلرژیک با قرار گرفتن در معرض آلرژن هایی از قبیل دود سیگار، گرده، گرد و غبار، کپک و حتی عناصر آب و هوایی ایجاد می‌ شود. مدیریت داروها در این نوع آسم نسبتا آسان است.

آسم

دکتر ادلمن توضیح می دهد که آسم غیر آلرژیک مبهم تر بوده و درمان آن سخت تر است و بیشتر زنان میانسال و دارای اضافه وزن را تحت تاثیر قرار می دهد. البته هنوز مشخص نشده است که از دست دادن وزن به کاهش آسم غیر آلرژیک کمک کند.

بسیاری از مردم درک نمی‌ کنند که شما می ‌توانید آسم را نه تنها در دوران کودکی بلکه به عنوان یک فرد بالغ هم گسترش دهید. در هر دو مورد، آسم تمایل دارد که مزمن باشد.

 1. COPD

COPD بیماری مزمن انسدادی ریوی است. برونشیت مزمن و آمفیزم دو نوع اصلی این بیماری هستند. همانند آسم، در بیماری COPD راه های هوایی تنگ می شوند. این امر نه تنها باعث تنگی نفس می شود، بلکه خس خس، تنگی قفسه سینه، و سرفه همراه با مخاط را نیز به دنبال دارد.

دکتر ادلمن می گوید: “اگر COPD دارید، ممکن است همیشه در تمام طول روز، حتی زمانیکه نشسته باشید، تنگی نفس خواهید داشت.” COPD در افراد مسن بیشتر شایع است و معمولا در طول زمان بدتر می شود.

سیگار کشیدن یکی از عوامل خطر برای COPD است و افراد مبتلا به COPD که هنوز سیگار می ‌کشند ، مجبور به ترک سیگار می ‌شوند. برای این بیماری درمانی وجود ندارد، اما درمان هایی وجود دارد که که بسته به این که چقدر شدید است ، متفاوت است. این طیف از درمان ها شامل اکسیژن درمانی، جراحی یا در موارد شدید پیوند ریه را شامل می شود.

 1. آمبولی ریه

آمبولی ریه یک لخته است که از بخش دیگر بدن شما (معمولا پاهایتان) به ریه ‌ها منتقل می‌ شود. این بیماری ، تنگی نفس ناگهانی و شدید را همراه با درد سینه و گاهی سرفه همراه با خون ایجاد می ‌کند. شرایط به طور بالقوه کشنده است و باید فورا درمان شود.

برخی افراد از لحاظ ژنتیکی مستعد عفونت ریوی هستند و یا ممکن است بخاطر اینکه سیگار می‌ کشند ، اضافه‌ وزن دارند، شرایط دیگری مثل سرطان دارند و یا داروهای خاص از جمله قرص‌های کنترل بارداری مصرف می کنند، در معرض خطر باشند.

حرکت نکردن برای مدت‌ های طولانی خطر ابتلا به این بیماری را بالا می ‌برد، به همین دلیل سفرهای طولانی هواپیمایی می ‌تواند برای برخی افراد خطرناک باشد.

با اطمینان از اینکه به طور مرتب به ویژه در سفرهای طولانی حرکت می کنید، نوشیدن مقدار زیادی مایعات و استفاده از جوراب فشرده، می توانید از آمبولی ریه پیشگیری کنید. این نوع لخته معمولا با رقیق کننده های خون یا جراحی درمان می شود.

همچنین بخوانید: دلایل درد قفسه سینه
 1. مسمومیت با مونوکسید کربن

مونوکسید کربن یک خطر جدی است که می‌ تواند در نزدیکی خانه پنهان شود. این گاز، گازی بی بو و نامرئی است که توسط سوختن سوخت ها در اتومبیل ها، کامیون ها، شومینه ها، کوره ها و کباب زن ها تولید می شود. اگر شما این گاز را در محیطی کوچک بدون تهویه مانند گاراژ تنفس کنید، جای اکسیژن در سلول ‌های قرمز خون شما را می ‌گیرد که می ‌تواند منجر به آسیب مغزی یا حتی مرگ شود.

علائم مسمومیت با مونوکسید کربن شامل تنگی تنفس، گیجی، سرگیجه و سردرد خفیف بوده و می ‌تواند هم حاد و هم مزمن باشد.

سین دریک، MD، یک متخصص داخلی با سیستم سلامتی هنری فورد در استرلینگ هیتز، میشیگان می گوید: “مسمومیت حاد می‌ تواند یک سناریوی ناشی از استنشاق دود باشد. شما همچنین می توانید [ساختن گاز مونوکسید کربن] را در خانه ها ببینید.”

بهترین راه برای جلوگیری از مسمومیت با مونوکسید کربن، نصب یک دستگاه تشخیص مونوکسید کربن در منزل است. آن‌ها بسیار شبیه به آژیر خطر دود هستند، اما غلظت مونوکسید کربن را در هوا اندازه‌ گیری می‌ کنند.

سیستم گرمایش را هر سال چک کنید، مطمئن شوید که برای تمام وسائل خود تهویه خوبی دارید و وسیله نقلیه خود را در یک پارکینگ بسته و بدون تهویه روشن نکنید.

 1. واکنش های آلرژیک

واکنش های آلرژیک شدید – به نام آنافیلاکسی، شوک آنافیلاکتیک یا شوک آلرژیک – گاهی اوقات در پاسخ به آلرژن های خاص ایجاد می شوند. نیش زنبور و بادام‌ زمینی نمونه ‌های خوبی هستند. اگر این واکنش تشدید شود و باعث متورم شدن گلو و بسته شدن آن شود و تامین‌ کننده هوا را مسدود می کند. هم چنین ممکن است خارش، خس‌ خس، اسهال و استفراغ را نیز تجربه کنید.

راه درمان اینگونه واکنش های آلرژیک تزریق اپی نفرین (آدرنالین) است. افرادی که می ‌دانند آلرژی شدیدی دارند معمولا تزریقگر EpiPens را باخود حمل می ‌کنند. اگر شما EpiPen ندارید یا نمی دانید حساسیت دارید اما ناگهان هر کدام از این علائم را تجربه کردید، به اورژانس مراجعه کنید.

 1. خفگی

اغلب افرادی که در حال خفه شدن ناشی از پریدن یک تکه غذا یا هر چیز دیگری در گلو هستند، معمولا این مورد را درک می کنند. خفگی به سرعت راه تنفس را می بندد و می تواند شما را بکشد.

سرفه یک چیز خوب است و باید تشویق شود. این به آن معنی است که بدن شما سعی دارد شی را از گلو خارج کرده و بیرون بیندازد. صحبت کردن هم خوب است. دکتر دریک می‌ گوید: “این به آن معنا است که هوا از طریق تارهای صوتی شما رد می‌ شود.” این به معنی حل شدن مشکل نیست، فقط یک نشانه خوب است، شما باید سعی کنید از شر مانع خلاص شوید. مانور هایملیک (Heimlich maneuver) یکی از مواردی است که اغلب در رهایی از خفگی موثر است.

مانور هایملیک شامل ایستادن در پشت سر کسی است که در حال خفگی است، سپس باید بازوهایتان را دور کمر بیمار به صورت مشت گره کرده قفل کنید، سپس این ناحیه را به صورت قوس به بالا محکم فشار دهید، همزمان به کمک بالا تنه یک فشار رو به جلو نیز به بیمار وارد می کنیم، تا چیزی که در گلو گیر کرده بود به بیرون پرتاب شود.

شما حتی می توانید مانور هایملیک را روی خودتان انجام دهید، یک دستتان را روی شکمتان مشت کنید و سپس با دست دیگرتان آن را به شکم تان فشار دهید.

 1. پنومونی یا ذات الریه

پنومونی به معنی عفونت ریه های شما است. دو نوع پنومونی وجود دارد: ویروسی و باکتریایی.

دکتر ادلمن می ‌گوید : “معمولا تنگی نفس با پنومونی ویروسی رایج است که گاهی اوقات به آن پنومونی سرپایی نیز گفته می ‌شود. این نوع همچنین نسبت به ذات ‌الریه باکتریایی راحت تر است و معمولا ظرف یک تا سه هفته پاک می ‌شود. به طور کلی ذات ‌الریه باعث می ‌شود که مجاری هوایی شما ورم کند و کیسه‌ های هوایی در ریه‌ های شما پر از خلط شود و به تنگی نفس و خستگی منجر شود.”

پنومونی باکتریایی می‌ تواند به طور ناگهانی و یا طی چند روز بروز کند و همچنین ممکن است تب بالا را به همراه داشته باشد. پنومونی ویروسی معمولا در عرض چند روز ظاهر می شود و می ‌تواند بسیار شبیه آنفولانزا باشد. پنومونی باکتریایی می تواند با آنتی بیوتیک درمان شود. داروهای ضد ویروسی هم ممکن است به پنومونی ویروسی کمک کنند.

همچنین واکسن ‌هایی ضد باکتری پنومونی باکتریایی که شایع ‌ترین علت پنومونی باکتریایی هستند، برای کودکان خردسال، بزرگسالان مسن ‌تر و افراد مبتلا به شرایط سلامتی خاص توصیه می‌ شود.

 1. فشار خون پایین

فشار خون پایین می تواند باعث مشکلات سلامتی شود و تنگی نفس یکی از آن هاست. فشار خون بسیار پایین – که هیپوتانسیون نامیده می شود – می تواند موجب سرگیجه شده و حتی ممکن است شما را بیهوش کند.

فشار خون پایین (۹۰/۶۰ یا کمتر) می تواند ناشی از کمبود آب بدن (حتی در اثر تمرین شدید)، عفونت، حاملگی، داروهای خاص و شرایط پزشکی باشد.

انواع خاصی از فشار خون پایین وجود دارد. به عنوان مثال، فشارخون ارتواستاز (Orthostatic hypotension) زمانی است که شما ناگهان از حالت نشسته یا دراز کشیده بلند می شوید و فشار خون شما پایین می افتد. Postprandial hypotension نیز بعد از خوردن غذا اتفاق می افتد. اختلالات در مغز یا سیستم عصبی تان نیز می تواند فشار خون را کاهش دهد.

با هیدراته ماندن و جلوگیری از کم آب شدن بدن، خوردن نمک به اندازه کافی، اجتناب از الکل، پوشیدن جوراب های متراکم و هرگونه شرایط پزشکی یا داروهایی که ممکن است به علائم شما کمک کنند، از پایین آمدن فشار خون جلوگیری کنید.

 1. مشکل قلبی

قلب و ریه‌های شما به شدت به هم مرتبط هستند. دکتر ادلمن می‌گوید: “هر چیزی که توانایی قلب برای پمپ کردن خون را کاهش دهد، باعث تنگی نفس می شود.”

او می گوید: “قاعده کلی این است که اگر برون ده قلبی یا cardiac output شما هنگامی که شما ورزش می کنید (حتی ورزش های خفیف مانند راه رفتن) آن چیزی نیست که باید باشد، شما احساس تنگی نفس خواهید داشت که می تواند ناشی از عوامل قلبی عروقی باشد.”

داشتن یک قلب بزرگ، تپش قلب غیرطبیعی، یا حمله قلبی از جمله بیماری هایی هستند که می توانند موجب تنگی نفس شوند. تنگی نفس یک علامت رایج در افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلب است.

دکتر دریک می گوید: “در نارسایی قلبی، قلب به اندازه کافی قوی نیست و تجمع بیش از حد مایع در بافت ‌ها ازجمله در اندام‌ها، شکم، کبد، دستگاه گوارش و ریه را به دنبال دارد”

در مورد علائم خود با دکتر خود صحبت کنید و اگر تنگی نفس به طور ناگهانی رخ می دهد، شدید است و با درد قفسه سینه یا سایر نشانه های حمله قلبی همراه است، به دنبال مراقبت های اضطراری باشید.

 1. چاقی

دکتر ادلمن می ‌گوید: “اضافه ‌وزن یا چاقی مفرط می‌ تواند انواع خاصی از آسم را تشدید کند، هرچه شما سنگین وزن‌ تر باشید، به احتمال بیشتری مبتلا به آسم خواهید بود. اما اضافه ‌وزن می ‌تواند نفس کشیدن را برای هر کسی سخت کند، صرف نظر از اینکه او آسم دارد یا نه.

او می ‌گوید: “فشار بر روی دیواره سینه یا فشار بر دیافراگم از چربی اضافی، ریه‌ ها را فشرده می ‌کند. هورمون‌ های التهابی که توسط چربی اضافی چربی ترشح می شوند ممکن است مجاری هوایی را منقبض کنند.”

تنگی نفس نشانه ‌ای از بیماری به نام سندرم چاقی (OHS) است. این زمانی اتفاق می افتد که تنفس ناکافی، به دلیل فشار بر روی سینه، سطح اکسیژن را پایین می ‌آورد و سطح دی‌ اکسید کربن را در خون بالا می ‌برد. Untreated، OHS می‌توانند منجر به مشکلات قلبی و حتی مرگ شوند. OHS می تواند به مشکلات قلبی و حتی مرگ منجر شود.

 1. سیگار کشیدن

ممکن است افراد سیگاری درک نکنند که این عادت، حتی اگر برای تمام مدت سیگار نکشیده باشند، باعث تنگی تنفس می ‌شود.

دکتر ادلمن می ‌گوید: “مردم در انکار نشانه‌ ها بسیار خوب هستند، به خصوص سیگاری ‌ها که می‌ خواهند به سیگار کشیدن ادامه دهند و اعتراف نکنند که دچار مشکل شده‌ اند. شما یاد می‌ گیرید که با این نشانه‌ ها زندگی کنید.”

هرچه بیشتر سیگار بکشید، این بیماری بدتر خواهد شد و احتمالا منجر به COPD، سرطان ریه و شرایط دیگر خواهد شد.

اگر سیگار نمی ‌کشید، شروع نکنید و اگر فردی سیگاری هستید، هرچه زودتر آن را ترک کنید. دکتر ادلمن می گوید: “در صورتیکه شما سیگار را ترک کنید، در طول زمان سالم تر می شوید.”

سرطان ریه

 1. سرطان ریه

جای تعجب نیست، شرایط مختلف ریه در مراحل مختلف رشد می ‌توانند سبب تنگی تنفس شود. دکتر ادلمن می گوید: “تقریبا تمام بیماری های منتشر شده ریه می تواند باعث تنگی نفس شود.” بیماری های منتشر شده ریه زمانی است که کل ریه آسیب دیده است.

سرطان ریه یک مثال بسیار ترسناک است. دکتر ادلمن می‌ گوید: ” چیز وحشتناکی که در مورد سرطان ریه وجود دارد این است که وقتی شروع می ‌شود و در مرحله ‌ای است که قابل ‌درمان است، اغلب نشانه ای ندارد، آشکار شدن علایم به این معنی است که درمان سخت‌ تر شده است.

سایر بیماری های ریوی که سبب تنگی نفس می شوند عبارتند از: سل و کروپ (هر دو عفونت ریه)، فشار خون ریوی (نوعی از فشار خون بالا که بر ریه ها اثر می گذارد) و فیبروز ریوی (یک بیماری که شامل آلودگی بافت ریه است).

همچنین بخوانید: علائم سرطان ریه چیست؟
 1. دنده های شکسته

دنده های شکسته به تنهایی می توانند باعث تنگی نفس و درد ناگهانی شوند، اما علاوه بر این می توانند ریه را سوراخ کرده و منجر به یک ریه فرو ریخته شوند، که پنوموتوراکس نامیده می شود.

دکتر ادلمن معتقد است: “یک ریه فرو ریخته و سوراخ شده هم درد به همراه دارد هم تنگی نفس! اگر به طور ناگهانی تنگی نفس و درد شدید داشتید سریعا به اورژانس مراجعه کنید “

دنده های شکسته

هیچ درمان خاصی برای دنده های شکسته وجود ندارد، فقط باید به آن‌ ها اجازه بدهیم تا التیام یابند. اما پزشکان می توانند از ریه سوراخ شده مراقبت کنند. اگر فقط یک قسمت کوچک از ریه فرو ریخته باشد، نظارت و اکسیژن تراپی می تواند همه چیزی باشد که مورد نیاز است. زمانی که بخش بزرگتر باشد ، یک سوزن یا لوله داخل قفسه سینه می تواند کمک کند. اگر این کار عملی نشود، ممکن است جراحی لازم باشد. دنده های شکسته نیز خطر ابتلا به پنومونی را به خصوص در افراد مسن افزایش می دهد.

 1. اضطراب

یکی از علائم کلاسیک حمله عصبی این است که احساس می‌ کنید که نمی‌ توانید نفس بکشید.

احساس کمبود نفس در این حالت می ‌تواند باعث شود که شما احساس اضطراب بیشتری بکنید و یک چرخه معیوب را ایجاد کنید که گاهی منجر به وحشت کامل می‌شود.

تپش قلب، عرق کردن و احساس عذاب قریب الوقوع، سایر علایم رایج در این زمینه هستند.

یاد بگیرید که اضطراب را با استفاده از تکنیک ‌های تمدد اعصاب و تنفس عمیق مدیریت کنید (این کار به گسترش ریه‌ های شما کمک می ‌کند تا شما در هوای بیشتری تنفس کنید)، و از چیزهایی که شما را تحریک می ‌کند، اجتناب کنید.

یک متخصص سلامت روانی می‌ تواند به شما کمک کند که کافئین و الکل را محدود کنید و از سیگار اجتناب کنید، که همه آن ‌ها می ‌تواند موجب اضطراب شود.

کم خونی، یک بیماری شایع به ویژه در میان زنان است، که می تواند باعث تنگی نفس شود.

دکتر دریک توضیح می‌دهد: “سطح اکسیژن شما خوب است، اما گلبول‌ های قرمز کافی برای حمل اکسیژن وجود ندارند.” این می‌ تواند باعث شود که شما احساس ضعف، خستگی و سرگیجه کنید.

معمولا کم خونی را می توان درمان کرد، اما درمان بستگی به این دارد که چه چیزی باعث مشکل شده است. مکمل‌ های آهن ممکن است به افزایش گلبول‌ های قرمز خون در برخی از مردم کمک کنند، همچنانکه می‌ توانند غذاهای غنی از آهن مانند گوشت گاو ، لوبیا، سبزیجات برگ سبز تیره، میوه خشک، و غلات تقویت ‌شده را بخورند.

افراد دیگر ممکن است به دارو و یا حتی تزریق خون نیاز داشته باشند. کم خونی همچنین می ‌تواند ناشی از شرایطی مانند سرطان، روماتیسم مفصلی، یا HIV / AIDS باشد.

درباره : دیگر

همه ما می دانیم که آب برای سلامتی ما بسیار مهم است. اما آیا شما روزانه مقدار مناسبی آب مصرف می کنید؟ ممکن است فکر کنید که برخی از مشکلات سلامتی تان مربوط به کم آبی و یا آب بیش از حد بدن باشد.

مصرف مقدار مناسب آب در روز بسیار مهم است چرا که بدن شما برای عملکردی مناسب به این مقدار نیاز دارد.

میزان مصرف روزانه آب

چقدر آب در روز بنوشیم؟

روزانه باید چقدر آب بخوریم؟؟

مصرف ۸ لیوان آب در روز پیشنهاد شده است، با این حال باز هم این مقدار پایه و اساس علمی ندارد. کارشناسان توصیه می کنندکه هر فرد باید با توجه به وزن بدن، سطح فعالیت بدنی و آب و هوای جایی که در آن زندگی می کند، مقدار مناسبی آب بنوشد.

بنابراین اگر هشت لیوان نه، پس چقدر؟

IoM یک سازمان علمی مستقل است که در این زمینه ۲.۷ لیتر آب در روز برای زنان بالغ و ۳.۷ لیتر برای مردان بالغ را توصیه می کند. به طور کلی این مقدار برای بزرگسالانی که از سلامتی معقولی برخوردارند و در منطقه ای با آب و هوای معتدل زندگی می کنند قابل اجراست. با این حال، مواردی وجود دارد که ممکن است به مصرف آب بیشتری نیاز داشته باشید.

به عنوان مثال برای این موارد می توان به زندگی در منطقه ای با آب و هوای گرم و یا فعالیت جسمی بیشتر اشاره کرد. طبق گفته یک کالج پزشکی ورزشی آمریکایی شما باید برای اضافه کردن ۱۲ اونس آب به مصرف روزانه خود، ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی داشته باشید.

همچنین بخوانید: رژیم آب درمانی چیست؟

چرا انسان ها به آب نیاز دارند؟

بدن ما بدون مقدار مناسب آب نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد و همین امر موجب این شده که آب حدود ۶۰ درصد از وزن بدن ما را تشکیل بدهد. بدن انسان برای انجام بسیاری از وظایف به آب نیاز دارد، به عنوان مثال، خون شما وظیفه حمل اکسیژن به تمامی سلول ها را بر عهده دارد و این کار را تنها با کمک آب می تواند انجام دهد.

آیا شما مقدار مناسبی آب مصرف می کنید؟

اگر شما مقدار مناسب آب مصرف نکنید ، دچار دهیدراسیون (کم آبی بدن) و یا هیدراسیون بیش از اندازه خواهید شد.

علائم کم نوشیدن آب

در این قسمت به برخی از چیزهای ساده ای که برای بررسی دهیدراته یا همان کم آبی بدن وجود دارد، توجه کنید:

علائم نوشیدن بیش از حد آب

از سوی دیگر، عموماً هیدراتاسیون بیش از حد یا هیپوناترمی ناشی از مصرف بیش از حد آب در یک زمان کوتاه است. این امر می تواند منجر به مسمومیت آب شود و از علائم اولیه مسمومیت آب می توان به خستگی و گرمازدگی اشاره کرد.

اگر در این مورد نگران هستید، نشانه هایی برای بررسی آن وجود دارد که از جمله این علایم می توان حالت تهوع، استفراغ و اسهال را نام برد.

درباره : دیگر
صفحات سایت